Uzm. Psk. Deniz Ağar
Psikolog

Uzm. Psk. Deniz Ağar

 • Bursa
 • 144 Görüntülenme
 • Adres
  Osmangazi Mahallesi, Kükü...

Uzm. Psk. Deniz Ağar Hakkında

Klinik Psikolog, Psikoterapist

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Bursu almıştır. Arel Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Bugüne kadar çeşitli kurum ve STK’larda farklı gelişenlerle ve aileleriyle çalışmış, psikolojik değerlendirme ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Ruh sağlığı alanında çeşitli projelerde görev almıştır. Hastane ve özel merkezlerde psikoterapi çalışmaları yürütmüş ve halen İstanbul'da Lunar Psikoterapi Merkezi’nde ve Bursa'da özel muayenehanede psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Klinik psikolog Deniz Ağar ruh sağlığı alanında bireysel psikoterapi, aile terapisi, evlilik ve çift terapisi, ergen ve çocuk psikoterapisi hizmeti sunmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Deniz Ağar tarafından haftalık seanslar halinde uygulanmaktadır. Uygulanacak olan program gizlilik ve sınır prensipleri dahilinde, danışan kişiye etraflıca açıklanır. Gerekli görüldüğü durumlarda psikiyatri ve nöroloji desteği ile birlikte vaka takip edilir.

Hizmetleri:

 • Bireysel Psikoterapi:
  Uzman Klinik Psikolog Deniz Ağar tarafından hizmet verilen alanlar; depresyon, anksiyete bozuklukları, fobiler, obsesif kompulsif bozukluklar (OKB), travma bozuklukları (TSSB), ilişki problemleri, boşanma problemleri, boşanması sonrası depresyon, yaşlılıkta depresyon, yalnızlık, yas süreciyle ilgili depresyon, doğum sonrası depresyonu, iş yaşamı sorunları ve stres, sosyal fobi, cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliğinden kaynaklanan sorunlar, kişilik bozuklukları, okul problemleri, dikkat bozuklukları, ders çalışma problemleri, üniversite hazırlığı sırasında oluşan anksiyete ve korkular, kariyer danışmanlığı, infertilite, obezite, kronik rahatsızlıklar (kanser, kalp rahatsızlıkları, şeker vb.) ve ölümcül hastalıklara eşlik eden psikolojik sorunlar olarak sıralanabilir.
 • Ergen ve Çocuk Psikoterapisi:
  Ergen ve Çocuk Psikoterapisi programlarında oyun ve sanat terapisi, anne-babalık danışmanlığı, çocuk için psikoterapi, ergen depresyonu, kendine güven geliştirme, ders çalışma problemleri, üniversite sınavları hazırlığında yaşanan kaygı ile baş etmek, kariyer danışmanlığı, saldırganlığın ve kızgınlığın ifadesiyle ilgili olarak davranış problemleri, karşı cinsle ilişkiler, cinsellik ve ergenlik döneminde aile içi çatışma yer almaktadır.
 • Evlilik ve Çift Terapisi:
  Evlilik ve Çift Terapisi programlarında açık iletişim kurma, duyguları ifade etme, dürüstlük, kendine güven ve empati geliştirme, kendilik ve çift farkındalığı, etkin problem çözme üzerine terapötik çalışmalar yer almaktadır. İnfertilite sorunu olan veya tedavi gören çiftler ve cinsel sorunları olan çiftler için bir psikolojik destek programı bulunmaktadır.
 • Aile Terapisi:
  Aile Terapisi programlarında aile içi iletişim problemleri, koalisyon ve sınır problemleri, ifade edilmeyen duygular, kişisel ve ailesel farkındalık, empati geliştirmeye yönelik tedaviler yapılmaktadır.
 • Tanı ve Psikolojik Değerlendirme:
  Klinik psikolog gerekli durumlarda tanı ve psikolojik değerlendirme için testlere başvurabilir. Psikoloji alanında kullanılan testler üç temel başlığa ayrılabilir.
  *Kişilik Envanterleri
  Bir kişilik envanterinde kişinin bir anket doldurması istenir. Bu ankette kişiye uyup uymadıkları açısından önemli olan davranışsal alışkanlıkları değerlendirici ifadeler bulunur. Bu ölçekler içinde en popüler olanlarından biri MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteridir. Bu tip testler tanı koyma sürecinde kullanılabileceği gibi, soruları kişinin gözlenebilen davranışlarını, duygularını, inançlarını, bedensel şikayetlerini ve normal belirtilerini de içerdiğinden psikoterapiste bu alanlarla ilgili de bilgi sağlaması için de kullanılabilir.
  *Projektif Testler
  Projektif test, kişiye standart uyarıcıların sunulduğu bir psikolojik değerlendirme aracıdır. Bir mürekkep lekesi ya da çizim şeklinde olabilen bu uyarıcılar, standart tepkilere yol açmayan, değişik ve kişisel tepkilerin verilmesine olanak tanıyan belirsiz uyarıcılardır. Bu testlerin mantığı uyarıcıların belirsizliği nedeniyle, kişinin vereceği tepkilerin öncelikli olarak bilinçdışı süreçlerden kaynaklanması ve gerçek tutum, güdülenme ve davranışların ortaya konması temeline dayanır. Rorschach Mürekkep Lekesi testi ve Tematik Algı Testi projektif testler arasında en bilinen iki tanesidir. Projektif testler, kişilerin içsel süreçlerine dair bilgi vereceği gibi, kişinin gerçek yaşamsal durumlarını nasıl örgütlediğine dair algısal ve bilişsel bilgiler de verebilir..
  *Genel Yetenek Testleri(Zeka Testleri)
  Zeka testleri olarak da bilinen bu testler, kişinin mevcut zihinsel yeteneğini değerlendirmek için geliştirilen standart ölçü araçlarıdır. Bu testlerin kullanım alanları; öğrenme yetersizliklerini teşhis etme, güçlü ve zayıf yanları akademik planlama yapabilmek için belirleme, kişinin zihinsel gerçekliğin olup olmadığını belirleme, okulda gerekli özel eğitimin sağlanabilmesi için becerileriyle yaşıtlarından sıyrılan çocukların saptanması ve nöropsikolojik değerlendirmelerin bir parçası olarak kullanılmaları sayılabilir. Zekanın herkesçe üzerinde uzlaşılmış bir tanımı olmamakla birlikte, zeka testleri ile genellikle dil becerileri, soyut düşünme, sözsüz muhakeme, görsel- uzamsal beceriler, dikkat ve konsantrasyon ve bilgi işlemenin hızı gibi işlevler değerlendirilir. Genel yetenek testleri, çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı yapılandırılmıştır.

Eğitim

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji programında başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini Arel Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde anlatı etkileri üzerine çalışmıştır.

Uzm. Psk. Deniz Ağar ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Deniz Ağar adresi; Osmangazi Mahallesi, Kükü....

Uzm. Psk. Deniz Ağar ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Deniz Ağar, Bursa ilinde hizmet vermektedir.