Psk. Ceren Pakman
Psikolog

Psk. Ceren Pakman

  • Ankara
  • 347 Görüntülenme

Psk. Ceren Pakman Hakkında

ODTÜ Psikoloji bölümünden 1990 yılında mezun oldum. Gestalt terapi yaklaşımının çatısı altında bireysel terapilerle başladım meslek hayatıma. Zaman içerisinde danışanlarımın romantik ilişkilerine dair zorlukların aşılması yönündeki talepleri beni evlilik ve eş terapisi alanında uzmanlaşmaya yönlendirdi. Bu alanda Gottman Eş Terapisi Sertifikası ile eşlere destek olmaktayım.  

Eş ilişkilerinde yaşanan sorunların aynı zamanda eşlerin cinsel hayatlarını da etkiliyor olması, hatta bazen eş ilişkisindeki ana problemin vajinismus, erken boşalma gibi tamamen cinsel sorunlardan kaynaklanıyor olması nedeniyle de; Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nden (CİSED) aldığım sertifika ile cinsel terapiyi de uzmanlık alanlarımın arasına dahil ettim.  

Hamilelik, doğum, üreme zorlukları ve tüp bebek tedavisinde psikolojik desteği içeren Doğurganlık Terapisi ile ilgili olarak ise İngiltere’de Fertile Mind Body sertifika eğitimini tamamladım. Tüp bebek / IVF tedavisi sürecinde olan çiftlere Doğurgan Zihin Doğurgan Beden metodu ile destek veren 
Türkiye’deki tek uzman psikoloğum.” 

Travmatik yaşantılarla çalışma alanında ise DBE’den sertifikalandırdığım, hızlı ve oldukça etkin olan EMDR (göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) terapi yöntemini benimsedim.  
 
Sağlık Bakanlığı’nda çeşitli görev ve projelerde hizmet verdim. Emekliliğimin ardından özel hastanelerde ve birçok tüp bebek merkezinde mesleğime devam ettim. Hali hazırda kendi ofisimde hizmet vermekle birlikte, bazı hastane ve tüp bebek merkezleri ile de koordineli çalışmaya devam 
etmekteyim.

Psk. Ceren Pakman ile +90505******* numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Psk. Ceren Pakman adresi; Güvenevler Mah. Gülden So....

Psk. Ceren Pakman ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Psk. Ceren Pakman, Ankara ilinde hizmet vermektedir.