Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik
Psikolog

Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik

  • İstanbul
  • 276 Görüntülenme
  • Adres
    Caddebostan Mah. Bağdat C...

Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik Hakkında

Ünvanı: Uzman Klinik Psikolog – Psikoterapist- Oyun Terapisti-Aile Danışmanı

Uzmanlık Alanları: Çocuk, Ergen, Yetişkin, Aile

Terapi Eğitimleri: Varoluşçuluk ve Logoterapi, , Çözüm Odaklı Terapi, BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Psikodinamik Terapi, Şema Terapi, Mindfulness Bilinçli Farkındalık Terapileri, EMDR Terapisti

Uzman Klinik Psikolog Yağmur Çelik üniversite döneminde bir çok gönüllü çalışmalara ve stajlara katılan Yağmur Çelik üretkenliği önemseyen ve bildiklerini öğrencilerine ve çevresine aktarmaktan memnuniyet duyan bir uzman. Psikohayat Eğitim ve Danışmanlık merkezindeki değerli meslektaşlarıyla birlikte terapi desteği sağlamaya devam etmektedir.

Varoluşçuluk ve logoterapi, çocuk-ergen- -aile için çözüm odaklı terapi, yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)  Şema Terapi ve dinamik terapi  alanlarında süpervize edilmiştir ve seanslarını bu eğitimler doğrultusunda yürütmektedir.

Çalıştığı kurumlar bünyesinde ve çeşitli okullarda eğitim ve seminerler düzenlemektedir. Çocuk resimlerinin analizi ve çocuğun ruh sağlığının  çizimlerine yansımasını içeren kapsamlı bir kitap yazma aşamasındadır.

Uzman Klinik Psikolog Yağmur Çelik Çalışma Alanları Nelerdir?

Çocuklar-Ergenlik dönemindeki bireyler, genç yetişkinlerle ve yetişkinlerle çeşitli ruhsal problemler üzerine çalışmakta. Yetişkinlerle Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü, çözüm odaklı kısa süreli terapi teknikleri ve Dinamik psikoterapi ekolüyle çalışmaktadır. Bilişsel davranışçı terapi olumsuz yönde gelişen koşullanma ve bununla ilişkili olarak gelişen inanç sistemini fark ederek; bu inanç sisteminin duygu ve davranışlara yansıma şeklini kişiye göstermeyi amaçlar. Terapi sürecinde en temel prensip olarak işlevsiz ve iyi gelmeyen düşüncelerin alternatif/gerçekçi düşüncelerle değişimi sağlanır. Kısa süreli terapilerde bir çok klinik 20-30 seanslık terapi programları uygular. Dinamik psikoterapide süreye duyarlılık ve etkin zaman kullanımı vardır, bireyin çocukluk deneyimleri, bilinçdışı özellikler, çelişkiler, aktarım, direnç ve tekrarlamalı davranışları çalışılır. Hastanın güçlü yönleri vurgulanarak, terapi süreci daha gerçeğe dayalı tutulur. Danışan ile terapist, şimdi ve burada ilişkisine odaklanırlar.

Çocuklar ve Ergenlerle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite BozukluğuDavranış BozukluklarıObsesif Kompulsif BozuklukDuygu durum BozukluklarıKaygı BozukluğuOkul FobisiSosyal FobiÇocuklarda Uyku Bozuklukları, Tırnak YemeKardeş KıskançlığıBoşanma Süreci; öğrencilerle, sınav kaygısı, motivasyon, hedef belirleme, meslek seçimi, stresle başa çıkma, ilişkiler ve iletişim alanlarında çalışmaktadır. Çocuk ve ergenlerle objektif ve projektif test eğitimlerini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkinliğini kazanmıştır. Ayrıca Rorschach Cat,Tat testlerinin uygulama yetkinliğine hakimdir. Çocuklarla-çocuk merkezli oyun terapisi- dışa vurumcu sanatlar- bilişsel davranışçı terapi- analitik çocuk psikoterapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Branşıyla ilgili güncel bilimsel gelişmeleri takip ederek çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi - Psikoloji
Işık Üniversitesi - Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
Yıldız Teknik Üniversitesi - Pedagojik Formasyon

Kurslar / Sertifikalar

Nöropsikolojik Testler : Nöropsikolojik Testler Bataryası (Wechler Bellek Testi, Semantik Akıcılık ve Harf Akıcılığı Testleri, Stroop Testi, Wisconsin Kart Eşleme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi, Benton Yüz Tanıma Testi, Benton Çizgi Yönünü Belirleme Testi, Boston Adlandırma Testi),

Yetişkin Testleri: Rorscach, Tematik Algı Testi, WAIS, MMPI, Moxo

Çocuk ve Ergen Testleri : Bender-Gestalt, WISC-R, Rorschach Testi, CAT, CATEL 2A, CATEL 3A, Standardize Minimental Test, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Draw A Person (Bir Adam Çiz), Alexander, Peabody Resim Kelime Testi, Lousisa Düss (Psikanalitik Hikâyeler Testi), Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Good Enough-Harris (İnsan Resmi Çizme Testi), Gessell Gelişim Testi, Porteus Labirentleri

Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik adresi; Caddebostan Mah. Bağdat C....

Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Yağmur Çelik, İstanbul ilinde hizmet vermektedir.