Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut
Psikolog

Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut

  • Adana
  • 152 Görüntülenme

Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut Hakkında

2010-2011 ikinci yarı yılında araştırma methodları konusu olan 'SOSYAL MEDYA ARAÇLARININ KULLANILMASI YÜZ OKUMAYI NASIL ETKİLEDİĞİ' konulu çalışmada göz okuma test tekniklerini kullanmış ve bu konuda araştırmalarda bulunmuştur.

2011-2012 İstanbul/Avrupa yakası’nda bulunan özel bir okulun anaokulu kısmında 4 ay süreyle stajını tamamlamış ayrıca 4-6 yaş arasındaki çocukların grup oyunlarını, aktivitelerini ve etkinliklerini konu alan gözlemler yapmıştır.

2012-2013 ilk yarısında yapılan çalışmada, eğitim seviyesinin evlilik hayatını nasıl etkilediğini ve eşlerin ilişkilerinde problem teşkil edip etmediğinin araştırmasını yapmıştır.

2013-2014 yılında BAKIRKÖY PROF. DR. MAZHAR OSMAN RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ – (İstanbul Avrupa). Psikolog supervizyonluğunda; populasyonu yetişkin kadınların olusturdugu yatılı hasta servisinde birebir görüşmelerde bulunmus ve hastalara uygulanan testleri deneyimlemiş, yatan hasta servisinde hastalarla ilgilenmiştir. Psikiyatri kliniğinde; psikiyatristin yanında vizitlerde bulunmus ve ayakta hasta tedavilerinde staj yapmıştır.

2013-2014 ilk yarısında yürütülen çalışmada kısa süreli hafızanın etkisi ile ilgili araştırma çalışmalarında bulunmuştur.

2013-2014 yılları arasında yürütülen çalışmada, Ülkemize göç etmiş savaş mağduru, Suriyeli göçmen ailelerin çocuklarına yönelik “SAVAS SEBEBIYLE GOC ETMIS 12-18 YAS ARASI ERGENLERE PSIKOSOSYAL DESTEK PROJESİ” başlıklı çalışmayı Yrd.doç.dr. Nevin Dölek’den alınan “Travma Eğitimi” ve “Akademik Kariyer Planlama’da rehberlik etme”. (Istanbul- Avrupa) Başakşehir’de Suriyeli öğrencilere tahsis edilen bir okulda, 11.sınıf öğrencilerine yönelik uygulamalı olarak proje çalışması başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. Bu kapsamda her hafta varolan göçmen okuluna cevirmenler esliğinde seminerler vermiştir. Proje sonunda basari sağlanmış ve yüksek oranda adaptasyon uyumu görülmüş ve üniversiteye geçişlerde gerçekleşmistir.

2014-2016 yılları arasında, (Adana) Emine Hanım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Yeni Beşler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Çukurovalı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışma hayatına başlamıştır. Çesitli vakalara tanık olduğu bu dönemlerde özellikle Otizmli, Mental Retardasyon ve Down Sendromlu vakalara odaklanmıştır. Ayrica ailelere de, bireysel terapi ve psikososyal destek çalışmalarında bulunmuş, sunum ve seminerler düzenlemiştir.

Çukurova Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Şubat 2015- Haziran 2016 yılları arasında, Yüksek Lisans kapsamında Klinik psikolog olarak staj dönemini tamamlamıştır. Vakalar üzerine sunum hazırlamak rapor yazmak gerekliliklerini de yerine getirmiştir. Psikolog ve Psikiyatristler eşliğinde yatılı ve ayakta hastaların kabulunu almış ve anamnezlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda, yatan hastaların izni dahilinde psikoterapi uygulama, ön görüşme ve hasta kabul deneyimleri edinmiştir. Hastanede uygulanan testlerin takibini yapıp tecrübe kazanmıştır (Bu testlere örnek vermemiz gerekirse; MMPI, TAT, BACK DEPRESYON ÖLÇEĞİ ve KENT-EGY).

2015-2022 yılları arasında Özel şirketlerde ve kurumlarda “Etkili İletişim Teknikleri” dersleri verdi. Aynı zamanda, özel bir danışmanlık merkezinde 4 yıl boyunca kurumsal firmalara hizmet sundu bireysel ve çift terapisi hizmeti verdi.

2020 yılı itibariyle Adana Özel yaşam Tıp Merkezinde hizmet vermektedir. Kuruculuğunu üstlendiği DENGE PSİKOLOJİ de hizmet vermektedir.


Eğitim

Lisans eğitimini, Istanbul da Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Ana Bilim Dalı bölümünden %100 ingilizceyle 2014 yılında tamamladı.

Yüksek lisans eğitimini, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalında, Klinik Psikoloji alanında 2018 tamamladı.

Kurslar / Sertifikalar

RORSCHACH VE EMDR eğitimlerini tamamladı.

Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut ile +90505******* numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut adresi; Mahfesığmaz mah. 79048 Sk....

Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Mihdiye Bulut, Adana ilinde hizmet vermektedir.