Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız
Psikolog

Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız

  • İzmir
  • 207 Görüntülenme
  • Adres
    Atıfbey Mah.5 Sk no :33 İ...

Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız Hakkında

2007 yılında ‘şizofreniden gerçeğe’ ve ‘psikoatölye’ projelerinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Lisans ve yüksek lisans stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, NP İstanbul Hastanesi ve İzmir Katip Çelebi Hastanesi başta olmak üzere çeşitli hastane ve kurumlarda tamamlamıştır.

2012-2013 yılında İstanbul kalkınma ajansının desteklediği, İstanbul İl Özel İdaresi bünyesinde oluşturulan 'Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Rehabilitasyonu' Projesinde psikoterapist olarak görev yapmıştır.

2011 yılında meydana gelen Van depreminden hemen sonra Van ve Erçiş’te psikolojik ilk yardım faaliyetlerinde (travma sonrası stres bozukluğunun tedavisine yönelik seminerler, bireysel ve grup terapileri) bulunmuş, stresle başa çıkma teknikleri grup çalışmalarını yönetmiştir.

2013 yılında Afyon AFAD ekiplerine grup psikoterapi seansı vermiş olup, travma konulu seminer programında konuşmacı olarak bulunmuştur.

2014 yılında Filipinler’de “Haiyan Tayfunu”ndan zarar gören Filipinler Tacloban şehri halkına psikolojik destek vermek için gönüllü EMDR terapisti olarak “Bireysel” ve “Grup Psikoterapi” seansları uygulamıştır. Yine 2014 yılında Gaziantep Bilgi Evi’nde Suriyeli Mültecilerle Grup Psikoterapisi seanslarında bulunmuştur.

Corona Pandemisi ve İzmir Depremi projelerinde EMDR İyileştirme Grubunun gönüllü bir üyesi olarak görev yapmıştır. İzmir Depreminde ayrıca Türk Psikologlar Derneği bünyesinde gönüllü terapist olarak görev almış, ekip liderliği yapmıştır.

Çeşitli üniversite, okul ve topluluklara Çocuklarda travma ve hikayeleştirme teknikleri, motivasyon, sınav kaygısı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü olan çocuklarla çalışma konulu seminerler vermiştir.


Eğitim

Psikoloji (İngilizce) lisans eğitimini 2010 yılında tamamladıktan sonra, 2015 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kurslar / Sertifikalar

2011 yılında Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi, Davranış Bilimleri Enstitüsünden EMDR terapisi (1. ve 2. Düzey), stratejik aile terapisi eğitimi, Petad derneğinden Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamlamıştır.
Çocuk değerlendirme testleri eğitimi ile birlikte okul olgunluğu ve devamında okula hazırlık çalışmaları kapsamında kendi geliştirdiği ‘Görsel Algı Çalışmaları’ programını uygulamaktadır.
Ayrıca TONİ 4 Sözsüz zeka testi ve günümüz standartlarına en uygun olan WISC 4 Zeka Testi uygulayıcısıdır. Uzman Psikolog Açelya Şahin Fırat’tan ‘Zeka Testi Sonucunu Yorumlama ve Uygun Müdahale Planı Oluşturma Eğitimi’ almıştır.
Doktor Sultanberk Halmatov’dan Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Halen İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü’nde eylemle ve anda kalarak, kişinin farkındalığını arttırmayı amaçlayan popüler bir psikoterapi yöntemi olan Psikodrama Grup Terapisi eğitiminin öğrencisidir.
2021 yılında Prof. Dr. Alp Karaosmanoğlu'nda Şema Terapi Temel Eğitimini tamamlamıştır. Dr. Sultanberk Halmatov tarafından verilen Nöropedagoji Eğitimini tamamlamıştır. 
Ocak 2022'de EMDR Avrupa Akredite Terapisti ünvanını kazanmıştır.


Aldığı Eğitimler

EMDR Terapisi 1. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
EMDR Terapisi 2. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
Stratejik Aile Terapisi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
Çocuklar ve Ergenler ile EMDR (Prof. Dr. Ümran Korkmazlar)
Bilişsel Davranışçı Terapi (Dr. Özge Mergen)
Bilişsel Davranışçı Terapi (Prof. Dr. Hakan Türkçapar /POVEM)
Dinamik Terapi (Prof. Dr. Can Tuncer)
İleri Psikopatoloji (Prof.Dr. Can Tuncer)
Çocuk Psikopatolojisi (Doç.Dr. Şaziye Senem Başgül)
Çocuk Psikopatolojisi (Prof. Dr. Mücahit Öztürk)
Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi (Doktor Sultanberk Halmatov)
WISC IV Zeka Testi (Türk Psikologlar Derneği)
TONI IV Sözsüz Zeka Testi
WISC-R Testi’nin Sayısal Değerlerini Yorumlama ve Uygun Müdahale Planı Oluşturma (Uzman Psikolog Açelya Şahin Fırat)
Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi Temel Aşama (Öğrenci) (İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Psikodrama Grup Terapisi Eğitimi Hazırlık Aşaması(İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü-IPI)
Şema Terapi (Prof.Dr. Alp Karaosmanoğu)
Nöropedagoji Eğitimi (Dr. Sultanberk Halmatov)

Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız adresi; Atıfbey Mah.5 Sk no :33 İ....

Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Gülten Yıldız, İzmir ilinde hizmet vermektedir.