Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal
Psikolog

Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal

  • Bursa
  • 207 Görüntülenme

Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal Hakkında

 Lisans öğrenimi sırasında Uludağ Üniversitesi Nöropsikoloji laboratuvarında ve kliniklerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, anaokullarında; kısacası ruh sağlığı alanında insan ruhuna dokunan çeşitli merkezlerde gönüllü psikolog olarak çalışmalar yapmış, gözlemci psikolog olarak bulunmuş ve uzman psikologların yanında stajlar yapmıştır.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çocuk, ergen ve yetişkin polikliniklerinde psikolojik testler uygulamış, psikiyatri servislerinde vaka gözlemleri yapmış, ayrıca ruh sağlığı uzmanları süpervizörlüğünde psikiyatri hastaları ile görüşmeler gerçekleştirmiş ve AMATEM servisinde ise alkol ve madde bağımlıları ile yapılan grup terapilerine katılarak klinik stajını tamamlamıştır.

Mezuniyet zihin egzersizleriyle öğrenme ve performans becerilerini güçlendirmeyi hedefleyen bir kuruluşta bilimsel temeller ışığında zihin egzersizleri planlayıcısı ve eğitmeni olarak aile ve çocuklarla çalışmıştır. Ardından yeni açılan bir kolejin yapılanma aşamasında danışmanlık ve psikologluk hizmeti vermiş, ayrıca çocukların tanınma ve değerlendirmesini amaçlayan test ve form geliştirme aşamalarında görev almıştır. Bu süreçte özellikle anasınıfı ve ilkokul kademesi ile okula alım sürecinde tanıma ve değerlendirme testleri uygulamış, ailelerle okula uyum ve gelişim dönemleri konusunda bilgilendirici görüşmeler yapmıştır. Dönem içinde veli ve öğretmenlere yönelik çocuk gelişimi, eğitimi, öğrenme süreçleri, gelişim sorunları vb. konularda seminerler düzenlemiş ve bireysel psiko-sosyal sorunların çözümü için ailelerle ve çocuklarla bireysel görüşmeler yürütmüştür.

Bireysel ve kurumsal sağlıklı yaşam hizmetleri odaklı, özel bir danışmanlık firmasında çalışmış, psikolojik destek almak üzere başvuran yetişkin danışanlarla bireysel psikolojik danışmanlık ve psikoterapi süreçlerini yürütmüştür.

Ayrıca firmanın beslenme alanını desteklemek amaçlı diyet danışanları ile yeme davranışının psikolojik boyutunu anlatan ve danışanın psikolojik kökenli kilo alma öyküsüne yönelik görüşmeler yapmış, kilo koruma dönemine geçen danışanlarla danışanın ihtiyacına göre kilosunu koruması, davranış değişikliği ve yeni yaşama uyum gösterme üzerine görüşmeler planlamıştır.

Firmanın kurumsal hizmetler kapsamında ise fabrika projelerinde yer almış, Borçelik Fabrikasındaki psikolojik hizmetinin yapılandırma aşamasında danışman olarak, Bursa Oyak Renault Fabrikaları Sağlık Merkezi’nde ise psikolog olarak görev yapmıştır. Psikolojik destek almak isteyen çalışanlarla ve şirket yetkili birimlerince yönlendirilen kişilerle BDT ve EMDR ekolleri temelinde psikoterapi süreçleri yürütmüş, fabrika birimlerince talep edilen konularda seminer vermiştir. Görev yaptığı sırada gerçekleşen bir iş kazası sonrasında hem kaza geçirenler hem de doğrudan ya da dolaylı olarak bu durumdan etkilenenleri de kapsayacak şekilde iş kazası sonrası travma odaklı psikolojik görüşme ve hayatını kaybedenlerin aileleri için yas odaklı psikolojik görüşme süreçlerini yapılandırmış, uygulama süresince danışmanlık yapmış ve gereklilik durumlarda ise uzman olarak görüşmeler yapmıştır.

Psikolojik Travma Konusunda gönüllülerden oluşan uluslar arası bir örgüt olan EMDR Travma iyileştirme Grubu (EMDR HAP TR) üyesi olup, toplumsal travma mağdurlarına destek olmak ve travmatik etkileri nötralize etme amaçlı çalışmalara katılmaktadır. Çorlu Tren Kazası sonrasında Edirne Uzunköprü’de tren kazasından yaralı kurtulanlar ve kazada yaşamını kaybedenlerin yakınları ile gönüllü EMDR çalışmaları sürdürmüştür.
2018 Ağustos ayı itibari ile Açık Kapı Psikolojik Danışma Merkezinde ergenler, aileler ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmekte, çeşitli programlara uzman konuşmacı olarak katılım sağlamakta, organizasyonlarda seminer ve konferanslar vermektedir.

Başlıca mesleki ilgi alanları kaygı ve travma bozuklukları, yas terapisi, iletişim ve ilişki sorunları, öfke sorunları, stresle baş edebilme becerisidir.

Eğitim

Klinik Psikolog Aylin Ünsal 2014 yılında Uludağ Üniversitesi’nden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur.

2015 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Bilimleri Anabilim Dalında Pedagojik Formasyon programını tamamlamıştır
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş, iş-aile ve özel yaşam dengesi üzerine yaptığı çalışma ile yüksek lisansını tamamlayarak klinik psikolog unvanını almıştır.

Kurslar / Sertifikalar

- 2020- R-TEP ve Flashforward Uygulamaları Grup Süpervizyonu, EMDR Consultant Ekibi
- 2020- Koronavirüs kapsamında R-TEP Uygulamaları , Emdr Consultant Uzm. Psk. Asena Yurtsever
- 2020- Online Terapi Uygulamaları ve Emdr – Emdr Consultant Uzm. Psk. Şirin Hacıömeroğlu Atçeken
- 2020- Emdr ile Çifti Birlikte İyileştirmek, DBE, Uzm. Psk Ceren Kurtay Doğan
- 2020- Yakın Zamanlı Travma Protokolü, (Elazığ Deprem Gönüllüsü Eğitimi), DBE, EMDR Consultant Uzm. Psk. Asena Yurtsever
- 2020-Emdr Flash Teknik Eğitimi, (Elazığ Deprem Gönüllüsü Eğitimi), DBE, Prof. Dr. Önder Kavakçı
- 2019-YAS Çalışmalarında EMDR Terapisinin kullanımı- Roger M. Solomon, Ph.D.
- 2019- Görünenin Ötesinde, Kompleks Travmada Psikoterapi, Morita Danışmanlık, Dr. Sümer Öztanrıöver
- 2019- Temel Mindfulness Eğitimi, Morita Danışmanlık, Doç. Dr. Bilge Uzun
- 2019- Duygusal Regülasyon Atölyesi, Attachment Parenting İnt. Lideri Dr. Serap Rerhanioğlu Arıkan
- 2019- Çocuk ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR, Global Child EMDR Alliance Türkiye Lideri, Uzm. Psk. Derya Altınay
- 2019-Söylenmeyeni Duymak Kompleks Travması Olan Danışanlarla Emdr ile Çalışmak Workshop programı , DBE, Dr.Sümer Öztanrıöver
- 2018-1111 ve Evlilik Terapisi Eğitimi, İlişki Pusulası ve Aile Çalışmaları Enstitüsü, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu
- 2018-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Janus Psikoloji, Prof. Dr. Hakan Türkçapar
- 2018-EMDR 1. Düzey Eğitimi & Süpervizyonu , Davranış Bilimleri Enstitüsü
- 2017-MMPI Uygulayıcı Eğitimi, Bilgelik Enstitüsü
- 2017-Nöropsikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi, Ege Gelişim Enstitüsü
- 2016- Projektif Testlere Kuramsal Giriş Seminerleri, Rorschach ve Projektif Testler Derneği-
- 2015- Peri Masalları Testi Eğitimi, Rorschach ve Projektif Testler Derneği
- 2015 -Çocuklarda ve Ergenlerde Akılcı Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi
- 2015-Çocuk Merkezli & BDT Oyun Terapisi, Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enst. TR Merkezi
- 2015-Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Azade Eğitim ve Danışmanlık, Uzm. Psk Esmahan Orçin
- 2014 -WİSC-R (Weschler Çocuklar İçin Zeka Testi), Türk Psikologlar Derneği, Uzm. Psk Esmahan Orçin
- 2013- Liderlik ve Beden Dili Eğitimi, Avacert İnternational
-2013- Etkili Takım Çalışması Eğitimi, Avacert İnternational

Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal ile +90505******* numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal adresi; Cumhuriyet mah. Fsm Bulva....

Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Kl. Psk. Aylin Ünsal, Bursa ilinde hizmet vermektedir.