Psk. Elif Soykan
Psikolog

Psk. Elif Soykan

  • İzmir
  • 137 Görüntülenme
  • Adres
    Cemal Gürsel cad.Tuna Mah...

Psk. Elif Soykan Hakkında

Lisans eğitimi sürecinde sosyal sorumluluk projelerinde yer almış, makaleler yazmış, sunumlar yapmıştır.

Sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiğinden Bir Dilek Tut Derneği üyesidir ve bir çok sosyal sorumluluk etkinliğinde aktif görev almıştır. Ayrıca bu sebeple, stajını Karşıyaka Çocuk Yuvası'nda yapmayı tercih etmiştir.

Bir diğer stajını ise Karşıyaka Belediyesinde tamamlamıştır. Ek olarak Üniversite yıllarında Deniz Yıldızı Özel Eğitim Merkezinde yaklaşık bir dönem süren kapsamlı bir eğitime katılmıştır.

Yaşar Üniversitesi Psikoloji Topluluğu'nun yönetiminde görev almış ve Türkiye Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubunun etkinliklerine katılmıştır. Üniversite yıllarında Amerika'ya gitme fırsatı bulmuş ve orada da yaklaşık dört ay İngilizcesini geliştirmiş ve çalışmıştır.

 

Eğitim

Lisans eğitimini Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi %100 İngilizce Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır.

Kurslar / Sertifikalar

Mezuniyeti sonrasında Ege Üniversitesi'nden Aile Danışmanlığı Eğitiminin teorik kısmını, süpervizyonu, sunumları ve sınavı başarıyla geçerek tamamlamış ve hemen ardından Türkiye'nin önde gelen terapistlerinden önce Tanı ve Değerlendirme Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini ve sonrasında Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi ve Süpervizyonu tamamlamıştır.
Ayrıca İzmir Psikoloji Enstitüsü'nden Yetişkin Klinik Değerlendirme ve Psikoterapi eğitimi, 30 Vaka Üzerinden Psikoterapi Uygulamaları Eğitimi gibi pek çok eğitim almıştır; vaka görmenin önemli olduğunu bildiğinden Psikoloji Vaka Okulu'ndan çeşitli patolojilerdeki vakaların incelendiği kapsamlı bir eğitime katılmıştır.
Kim Psikolojiden ise Kriz dönemleriyle baş etme, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Psikolojik İlk Yardım eğitimlerini; ve Çevrimiçi Terapi'den Cinsel Terapi ve Oyun Terapisi Eğitimlerini tamamlamıştır.
Ek olarak Life Psikoloji'den Oyun Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Terapötik Kartlar Eğitimi gibi pek çok eğitim almış; Sarı Psikoloji'den MMPI Kişilik Testi Eğitimini almış; ve bir çok psikoloji zirvesinin seminerlerine katılmıştır.

Psk. Elif Soykan ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Psk. Elif Soykan adresi; Cemal Gürsel cad.Tuna Mah....

Psk. Elif Soykan ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Psk. Elif Soykan, İzmir ilinde hizmet vermektedir.