Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR
Sağlık

Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR

  • Samsun
  • 361 Görüntülenme
  • Adres
    226. Sok. No: 2/12 F...
  • Telefon No
    +90545*******

Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR Hakkında

Uzman Psikolojik Danışman & Psikoterapist

Buket Bayındır, Samsun’da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans programını, ardından Evlilik ve Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programını da Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde tamamlayarak meslek hayatına başlamıştır. Üniversite hayatı boyunca özel bir aile akademisinde çift, aile ve çocuklarla gönüllü çalışmalar yürütmüş, özel bir psikiyatri kliniğinde ve çeşitli kurumlarda stajını gerçekleştirmiş, kreşlerin ve okulların psikolojik danışmanlığını yürütmüştür.

Kurucusu olduğu Buket Bayındır Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk-Ergen, Yetişkin, Çift & Aile Terapileri ve Cinsel Terapi alanında danışanlarını kabul etmektedir. Birçok konferans ve seminerlere konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Türk-PDR Derneği üyesidir ve bir dönem Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Samsun Şube Başkanlığı’nı yürütmüştür.

Anne & Bebek Dergisi’nde ve e-bebek Dergisi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Hürriyet Aile’de köşe yazarlığı yapmaktadır. Çeşitli yerel ve ulusal gazete, dergi ve kanallarda program ve röportajları bulunmaktadır.

Katıldığı seminer ve eğitimler arasında; Prof.Dr. Vamık Volkan’dan Ölüm ve Yas Terapisi Eğitimi,  Dinamik Yönelimli Psikoterapi Eğitimi ve Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği tarafından düzenlenen  Cinsel Terapi Eğitimi, İleri Düzey Cinsel Terapi Eğitimi, Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi, Mindfulness ve Kabul Temelli Psikoterapi Eğitimi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoterapi Eğitimi, Duygusal Şema Terapi Eğitimi, Umut Odaklı Evlilik Terapisi Eğitimi, Duygu Odaklı Psikoterapi Eğitimi, Dinamik Kısa Süreli Psikoterapi Eğitimi, Bütüncül Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Eğitimi, Bütüncül Oyun Terapisi Eğitimi, Varoluşçu Psikoterapi ve Logoterapi Eğitimi bulunmaktadır. Prof.Dr. Cengiz Güleç’ten Psikanalitik Psikoterapi İçin Freud’dan Öneriler ve Freud Okumaları, Gottman Çift Terapisi I. Düzey Eğitimi, Kanada Yukon Satir Enstitüsü Başkanı Patricia Bragg’dan Virginia Satir Yaklaşımı Eğitimi, Psikoterapi Enstitüsü’nden Narsistik Kişilik Yapısı ve Terapi Süreci, eğitimlerini tamamlamıştır.

Dr. Raja Selvam’dan İntegral Somatik Yaklaşım Semineri, Aletha Solter’ten Çocuklar Nasıl İyileşir? Bebekler Neden Ağlar? & Çocuklar Neden Yaramazlık Yapar? Seminerleri, Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan Evlilik Dansı, Isabelle Filliozat’tan Çocuğun Duygusal Dünyası ve Duygular, Beyin ve Gelişim seminerleri, Dr. Tina Bryson’dan Dramsız Disiplin Mümkün, Stephen Porges ile Polyvagal Teori, Dr. Gail Dines ile Porno Kültüründe Çocuk Büyütmek, Lawrence Cohen ile Oyuncu Ebeveynlik, Dr. Christopher Germer’dan Öz Şefkatin Gücü, Psk. Nilüfer Devecigil’den Oyun Terapisi Yapan ve Çocuklarla Çalışan Uzmanları Destekleme Programı ve 21. Yy’da Oyun Terapisti Olmak eğitim ve seminerlerine katılmıştır.  Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, EMDR Eğitimi (+Çocuk ve Ergenlerde Emdr), WISC-R (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi), Çocuk Performans, Dikkat ve Değerlendirme  Testleri, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, MOXO Dikkat Performans Testi eğitimlerini de tamamlamıştır.

Almış olduğu eğitim, seminer ve süpervizyonlar bireyin çocukluktan yetişkinliğe ve yetişkin hayatındaki tüm süreçleri içermektedir.

Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR ile +90545******* numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR adresi; 226. Sok. No: 2/12 F....

Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Dan. Buket BAYINDIR, Samsun ilinde hizmet vermektedir.