Kl. Psk. Fatma Aktaş
Psikolog

Kl. Psk. Fatma Aktaş

  • Adana
  • 575 Görüntülenme

Kl. Psk. Fatma Aktaş Hakkında

Uzman Klinik Psikolog Fatma Aktaş, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2017 yılında onur öğrencisi olarak tamamlamıştır.

2017 yılında kabul almış olduğu FMV Işık Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını yüksek derece ile bitirmiştir.

Yüksek lisans tez çalışmasını Prof. Dr. Feryal Çam Çelikel danışmanlığında, ‘‘Madde Kullanım Geçmişi Olan Erkeklerde Emosyonel Şemalar ve Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin Çocukluk Çağı Travmaları ile İlişkisi: Bir Kontrollü Çalışma’’ konu başlıklı araştırması ile tamamlamıştır. Tamamlamış olduğu yüksek lisans tezi, 55. Ulusal Psikiyatri Kongresine bildiri olarak kabul edilmiştir.

Lisans dönemi süresince Doç. Dr. Ayten Zara öncülüğünde şiddet ve travma önleyici çalışmaları; ülkenin çeşitli bölgelerinde verdiği seminerler ve düzenlediği ulusal kongre organizasyonları ile yürütmüştür.

Bunun yanı sıra; World Human Relief, Türk Alzheimer Derneği, Hayata Renk Ver Derneği gibi çeşitli derneklerin, sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

Lisans döneminde terapi merkezleri ve hastanelerde psikolojik rahatsızlıkların teşhis ve tedavi süreci üzerine (Balıklı Rum Hastanesi ve Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi) tamamlamış olduğu stajlar ile klinik alanda deneyim kazanmıştır.

Yüksek Lisans döneminde ise Kognitif Davranış Terapileri Derneği’nde Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından EACBT standartlarına uygun Bilişsel Davranışçı Terapist Eğitimine 2017 yılında başlamış olup, 2022 yılında tamamlayarak Bilişsel Davranışçı Terapist unvanını almıştır.

Bunun yanı sıra Marmara Üniversitesi’nden 450 saat almış olduğu Aile Danışmanlığı Eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamış, aile danışmanı unvanını almıştır.

Son olarak Nilüfer Devecigil tarafından verilen Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi sertifika programını tamamlamıştır.

Kl. Psk. Fatma Aktaş ile +90322******* numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Kl. Psk. Fatma Aktaş adresi; Cemalpaşa Mah. Gazipaşa B....

Kl. Psk. Fatma Aktaş ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Kl. Psk. Fatma Aktaş, Adana ilinde hizmet vermektedir.