Op. Dr. Semra Özer
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Semra Özer

  • İstanbul
  • 101 Görüntülenme
  • Adres
    Meşrutiyet, Vali Konağı C...

Op. Dr. Semra Özer Hakkında

İnegöl Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini yaptı ve ardından İnegöl Özel Medice Hastanesinde çalıştı.

Düzce Akçakoca Devlet Hastanesinde Suda Doğum ünitesini kurdu.. Buradaki çalışmalarından dolayı  2014 yılında Yılın Doktorlarından biri ödüllendirildi.

2016'da İstanbul Bahçelievler Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak göreve başladı. Bahçelievler Devlet Hastanesi ve Esenler Doğumevinin Anne Dostu hastane olmasında katkı sundu..

2018 başından itibaren de Serbest hekim olarak çalışmaktadır.


"Yıllardır sosyal medyada gebelerin bilinçlenmesi ve doğumun negatif algısının değişmesi için aktif çaba sarfediyorum. 5 sene önce bu amaçla kurduğum bu POZİTİF DOĞUM web sitesinin de kuruluş amacı budur. Ayrıca çeşitli videolar, çeviriler yaparak da değişik konulara elimden geldiğince değiniyorum. HaberTürk hayatta da bir dönem haftalık yazılar yazdım. Çeşitli toplantı ve kongrelerde de dilim döndüğünce doğumun fizyolojisine saygı konusunda bilgi ve tecrübelerimi aktarıyorum.
2012 yılında 2.gebeliğimde SSVD (Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum) yapmayı düşündüğümde aldığım tepkiler ve yaşadıklarım nedeniyle SSVD özel ilgi alanım haline geldi. Ayrıca her kadının ulaşabileceği bir mesafede bu doğum hakkında doğru bilgilendirilmeye ve uygun ise SSVD denemeye hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda hazırladığım kitabım basım aşamasındadır.
Her sezaryenli gebenin doğurması gerektiğini düşünmüyorum ve doğal doğumcu da değilim. Ben bir tıp doktoru olarak tüm doğumların fizyolojisi korunarak spontan gerçekleşmesi için elimizden geleni yapmamız gerektiğini, bunun gerçekleşmesinin önünde bir engel ve gerçek bir risk olması durumunda da GEREKEN müdahalenin GECİKMEDEN ve GEREKTİĞİ ŞEKİLDE yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bana göre doğuma tıbbi yardım bu şekilde olmalıdır, her icat edilmiş tıbbi prosedürü her gebeye uygulamakla değil…
Bu aşamada KEŞKESİZ DOĞUM felsefesi benim için çok önemli. Doğru doğuma hazırlık, doğumda birebir kesintisiz ebe desteği, gebelik ve doğumda doğum psikologunun varlığı ile en sağlıklı şekilde doğum hizmeti verilebileceğini düşünüyorum."

Eğitim

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Almanya'da  Klinikum Lippe Detmold da Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanlık eğitimini tamamladı.

Kurslar / Sertifikalar

İstanbul Doğum Akademisinde Doğuma Hazırlık Eğitici ve Doula Eğitimi aldı. Ardından Suda Doğum, Aktif Doğum, Hypnobirthing eğitimleri aldı.

Op. Dr. Semra Özer ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Semra Özer adresi; Meşrutiyet, Vali Konağı C....

Op. Dr. Semra Özer ile sayfamızda bulunan randevu al bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Semra Özer, İstanbul ilinde hizmet vermektedir.